Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/YAGE/domains/tomaszkwiecinski.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 HPT Social |

HPT Social

Zapraszamy wyłącznie osoby, które ukończyły szkolenie The Root.

Gdy pawian chce pokazać dominację, rozwala się leniwie tam gdzie się znajduje, zmuszając jednocześnie poddanych do pozostawania w pozycji gotowości. W niektórych rejonach Francji i Włoch pan feudalny demonstrował swój status korzystając z prawa pierwszej nocy. Z kolei wodzowie tatarskich plemion wsiadali po grzbiecie służących na konia.

W dzisiejszym wielkim mieście takie sposoby odgrywania ról społecznych mogą wydawać się dzikie i prymitywne. Ale nadal mocno wyewoluowane metody ssaków i minimalnie wysubtelnione historyczne mechanizmy odgrywają ogromną rolę w postrzeganiu naszych zachowań przez grupy ludzi. Z jakiegoś powodu gdy lata temu pracowałem w finansach, jeden z klientów zrezygnował z prawie podpisanej umowy kiedy dowiedział się, że na spotkanie przyjechałem tramwajem. Fakt, że nie posiadałem ważnego atrybutu wysokiej wartości społecznej powiązał on z niską wartością prezentowanej przeze mnie oferty.

Po latach nauki inteligencji socjalnej widzę, jak zupełnie inne reakcje wywołuję obecnie opowiadając o prowadzonym w Irlandii warsztacie, o współpracy z ośrodkiem leczącym uzależnienia, o wykonywaniu zadań dla hiszpańskiego oddziału najbardziej prestiżowego treningu psychologii transpersonalnej czy o prowadzeniu cyklicznych szkoleń w największych miastach Polski. Wiem, jakie wrażenie robi wspomnienie mimochodem o najcięższych przypadkach czy też najbardziej znanych osobach, z jakimi miałem do czynienia w swej pracy.

Jednakże wbrew wielu popkulturowym wersjom psychologii społecznej demonstrowanie oznak wysokiego statusu nie jest jedyną, lecz jedną z kilkunastu kluczowych zasad poruszania się po ludzkim stadzie. Zasad, które w swojej esencji nie różnią się zbytnio od tych stosowanych w dżungli przez małpy, a jednak opakowane są w skomplikowane konwenanse społeczne XXI-wiecznych cywilizacji, w których odrobinę przesadzona wielkość okularów przeciwsłonecznych może zakrzywić postrzeganie całego wizerunku.

Dlaczego wystarczy ubrać aktora promującego leki w biały fartuch, by zwiększyć zyski? Dlaczego gdy pracowałem w finansach ci, którzy pożyczali samochód od szefa zamykali więcej sprzedaży? Dlaczego stos papierków leżących na stole potrafi błyskawicznie zmienić wizerunek firmy na nieprofesjonalną? Dlaczego czasem jedno odpowiednio użyte słowo całkowicie zmienia przebieg rozmowy?

Jeśli chcesz mądrze wpływać na ludzi, tak by zwiększali swoją świadomość na tyle, żeby świat stał się lepszym miejscem – musisz wiedzieć jak to robić. Pamiętając o tym, że należy zachować balans dokładnie tak jak w dżungli, gdzie zbyt jaskrawe ubarwienie przyciąga drapieżniki, a zbyt bezbarwne utrudnia zwabienie partnerki.

Na szkoleniu pełnym mnóstwa wiedzy z zakresu psychologii społecznej, psychologii ewolucyjnej, antropologii, historii, zoologii, kinematografii, a nade wszystko pełnym mnóstwa praktycznych ćwiczeń, zarówno w grupie jak i poza salą, będziemy badać ogólne zasady inteligencji socjalnej i takie zjawiska jak przedefiniowania socjalne, rozróżnianie humoru podnoszącego i obniżającego wartość, mechanika tzw. faux pas, zrozumienie wagi poziomu konwencjonalnego w społeczeństwie nawet wtedy gdy chcesz go zmodyfikować, tworzenie zasad spajających grupy, kalibrowanie wymaganej intensywności emocjonalnej, budowanie ram grupowych, nagradzanie pozytywnych zachowań, korzystanie z przymusowych kontekstów oraz wiele innych.

Poza ogólnymi, aplikowalnymi wszędzie zasadami poruszania się po ludzkim stadzie, program szkolenia obejmuje następujące rzeczy:

1.ATAWIZMY

http://www.studio25.ro/photo-details/monkeys/2728

Świat zwierząt zamieniliśmy na ubrania, język i elektronikę, jednak wiele zachowań wywodzi się w prostej linii od innych ssaków. Tak samo jak z uzbrojonymi mieszkańcami sawanny warto uważać na bezpośrednie patrzenie się w oczy agresywnym jednostkom. Tak samo jak w gromadzie wilków ten, kto odsłania strategiczne punkty swojego ciała sprawia wrażenie bardziej pewnego siebie. I tak jak u pawianów samice próbujące skierować samczą uwagę na seksualne tory podnoszą swoje pośladki bliżej jego oczu, mając do dyspozycji wysokie obcasy.

W dodatku do tej pory w każdym możliwym środowisku jednym z najbardziej cenionych zasobów jest ten, dzięki któremu nauczyliśmy się tworzyć narzędzia z kamienia.

Podczas tego modułu:

 • będziesz oglądać i modelować wiedzę z najbardziej atawistycznych środowisk, takich jak wojsko, szkoły, stadiony piłkarskie i więzienia.
 • nauczysz się kalibrować świadomych i nieświadomych liderów grupy.
 • zrozumiesz, że nawet w najdzikszych grupach istnieją te same wartości co w najbardziej cywilizowanych, ale w innych proporcjach.
 • poznasz rekwizyty, wartości i mapy energetyczne członków takich grup.
 • doświadczysz znaczenia i zastosowania różnych rodzajów dotyku.
 • usłyszysz kiedy gra na wysoki status jest nieskuteczna, a co więcej niebezpieczna.
 • dowiesz się jak w bezpieczny sposób zdobywać uznanie w mrocznych środowiskach.
 • zauważysz kiedy instynkt odgrywa kluczową rolę nawet w towarzystwach, które to wyparły.
 • zrozumiesz dlaczego w opowieści o Jezusie tak ważny był wątek rozmnożenia chleba i ryb.

2. Towarzystwo

Wchodząc na każdą imprezę dostajemy się w miejsce pełne złożonych interakcji socjalnych, a każde Twoje zachowanie, od sposobu wejścia i przywitania, aż po tempo sączenia drinka jest bez przerwy oceniane, niekoniecznie nawet przy świadomym udziale odbiorców. Nic dziwnego, że zarówno to, czy łatwo Ci będzie umówić się z kimś na randkę jak to, czy w ogóle zaproszą Cię na kolejną imprezę zależy w dużej mierze od tego jak pójdzie Ci postępowanie zgodnie z niepisanymi zasadami panującymi w danym lokalu.

Podczas tego modułu:

 • nauczysz się kalibrować dominujące wartości danej grupy.
 • wyćwiczysz pracę z subgrupami- ich tworzenie, przejmowanie, rozbijanie oraz łączenie.
 • zobaczysz w jaki sposób korzystać z uwodzenia socjalnego.
 • doświadczysz roli odpowiedniej emocjonalności, bez której można na wstępie zostać wykluczonym z grupy.
 • poznasz sposoby jak długofalowo pozycjonować się w towarzystwie i czego najlepiej unikać.

3. Marka

W słynnych badaniach porównujących Colę i Pepsi ludzie wybierali smak Coli dużo częściej wtedy, gdy wiedzieli że to z nią mają do czynienia. Gdy uczestnicy szkolenia przychodzą słuchać autorytetu, szkolenie podoba im się bardziej, a gdy powie coś doktor filozofii, od razu brzmi to mądrzej.

Zasady tworzenia biznesu sprowadzają się do pytania, w jaki sposób sprawić, by klient wybrał nasz produkt z całego zestawu możliwości, jaki oferuje mu współczesna cywilizacja. Jak zapewne się domyślasz, niewielka jest szansa by decyzję tą podjął racjonalnie.

Podczas tego modułu:

 • wyćwiczysz określanie swojej grupy docelowej i korzystanie z prawa popytu i podaży.
 • dowiesz się jak łączyć opanowanie konwencji z byciem wyjątkiem na rynku.
 • poznasz sposoby jak tworzyć wizerunek na kilku poziomach i budować wrażenie profesjonalizmu systematycznymi działaniami, nawet w biznesach przy których wydaje się to niemożliwe.
 • zobaczysz które z atawizmów nie przejdą w biznesie, a które są w nim konieczne.
 • poznasz przydatne strategie zarządzania swoimi ludźmi.
 • usłyszysz jak wprowadzać trendy, nawet sprzeczne z poprzednią polityką firmy.

4. Gwiazdorstwo

Z jakiegoś powodu ludzie żyją życiem gwiazd, niezależnie czy mówimy tu o gazetach z programem telewizyjnym rozpisujących się o nowym romansie znanych aktorów czy też o plotkach w szkoleniowych kuluarach, gdzie omawiana jest najnowsza tendencja któregoś z trenerów rozwoju osobistego.

Po prostu są pewne jednostki, które wybijają się w taki sposób, że innych zaczynają ciekawić najbardziej prozaiczne czynności w ich wydaniu, a później ci inni masowo upodabniają się do nich lub zakładają anty-ruchy. I o ile możesz być załamany taką tendencją ludzkiego gatunku, o tyle warto wiedzieć w jaki sposób działają pewne wzorce, by korzystać z o wiele szerszych możliwości wpływu.

Podczas tego modułu:

 • przeanalizujesz dlaczego matka Madzi i Rutkowski są sławni w przeciwieństwie do mnóstwa wyrodnych matek i stanowczych detektywów.
 • zobaczysz jakiego rodzaju reguły rządzą światem gwiazd, mediów i plotek.
 • dowiesz się jak korzystać z tematów tabu by podgrzewać atmosferę.
 • zobaczysz jak kreować image i jak go zmieniać w razie potrzeby.
 • poznasz zasady jak włączać serce i miłość w wizerunek bez osłabienia go.
 • usłyszysz o tym jak gwiazdy opierają się na masowych przesądach.
 • zobaczysz z jakich archetypów można korzystać będąc gwiazdą.
 • dowiesz się jak to wszystko robić bazując na naturalności i własnej niepowtarzalności.

5. Globalne prądy ludzkości

Globalne prądy ludzkości

Gdy mówimy o wielkich masach ludzi, musimy opierać się na grubych generalizacjach. Chociaż w latach 30tych nie każdy Niemiec był nazistą, w latach 60tych nie każdy Amerykanin palił trawkę słuchając Janis Joplin, a w latach 90tych nie każdy płakał na „Titanicu”, to faktem jest że powyższe zjawiska wciągnęły tak ogromną ilość ludzi, że można je nazwać globalnymi.

Globalne prądy mają to do siebie, że z uwagi na niższy poziom mas rzadko kiedy mogą być wymagające i nawet głębokie idee będą w ich wykonaniu spłycone. Nie znaczy to jednak, że nie ma różnicy między przekazem jaki jest w nich zawarty, a wysłanie w tak dużą przestrzeń odpowiedniego komunikatu może być na wagę złota.

Podczas tego modułu:

 • dowiesz się jak trafiać w gigantyczne ludzkie potrzeby (takich jak chociażby potrzeba różnorodnych bodźców).
 • jak przewidywać trendy lub wsłuchiwać się w nie, tak by stawać się reprezentantem mas.
 • zrozumiesz dlaczego Sierra Leone robi kolosalne pieniądze na diamentach i uranie.
 • poznasz najbardziej wpływowe mity ludzkiego gatunku, w których zawarty jest przepis na jego działanie.
 • przeanalizujesz jak działa scalanie ogromnych grup przez tworzenie wrogów, wykorzystywane głównie przez polityków i przywódców sekt.
 • zgłębisz tajniki sukcesu najbardziej popularnych filmów, książek oraz religii.
 • będziesz bacznie obserwował które wartości działają na tak wielką skalę.

Oprócz tego wychodząc ze swoich map indywidualnych które utrudniają patrzenie na mechanizmy, przygotuj się na niespodzianki, które wyjdą w praniu i dziesiątki innych zaskakujących wiadomości, które będziesz poznawał w teorii i ćwiczył w praktyce.


DODATKOWO

Bez żadnych dodatkowych opłat możesz brać udział w modułach dodatkowych prowadzonych przez asystentów z różnorodnych tematów ukazujących Ci kolejne możliwości rozwoju człowieka.

W celu mocniejszego wejścia w proces zorganizowaliśmy możliwośc noclegu na sali bez żadnych dodatkowych opłat! Tuż obok sali znajduje się też prysznic i supermarket

[SINGLEEVENT single_event_id=”hpt-social”]

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.