Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/YAGE/domains/tomaszkwiecinski.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Holistic Plant Technologies |

Holistic Plant Technologies

Ludzka świadomość jest bardzo skomplikowaną strukturą, a procesy, jakie w niej zachodzą, mają wiele różnych odcieni, aspektów i przejawów. Gdy poznawałem, w trakcie podróży przez swój umysł, różne sposoby patrzenia na to, czym jest zdrowie psychiczne człowieka prowadzące do szczęścia, zawsze dziwiło mnie ograniczone spojrzenie twórców wielu różnych, skądinąd skutecznych podejść do pracy z umysłem i ciałem człowieka.

Praktycznie wszystkie wielkie systemy, jakie miałem okazję poznać – joga kundalini, hatha joga, NLP, Integral Eye Movement Therapy, terapia psychodeliczna, oddychanie holotropowe, recoding, Original Play, psychoanaliza, teorematy magiczne, rebirthing, tantra, tradycyjna bioenergoterapia, specjalistyczne oczyszczanie organizmu, Reiki, ustawienia Hellingerowskie, techniki integracji z ciałem, różne szkoły uwodzenia, Deir, hipnoza klasyczna, Huna, zachodnia filozofia, nowoczesny szamanizm, buddyzm bon, EFT, Diamentowa Droga, inteligencja finansowa, Secret, behawioryzm, The Work, duchowość chrześcijańska, psychologia sukcesu, zen – skupiały się na tylko niektórych (czasem wręcz tylko na jednym) poziomie psychiki człowieka.

Nie widząc tego, że czasem gruntownie oczyszczony organizm niewiele pomoże, gdy ktoś nie umie sobie poradzić z emocjami, jakie powoduje u niego hałaśliwy sąsiad. Z kolei doskonałe dysocjowanie się od własnych historii nie sprawi, że na koncie pojawia się od razu ogromna ilość gotówki. Posiadanie gigantycznych pieniędzy nie wyczyści traumatycznego urazu, jaki ktoś miał przy narodzinach. A rebirthing nie nauczy komunikacji z kobietami. Oczywiście również żadna szkoła uwodzenia nie pomoże na zanieczyszczoną wątrobę. I w ten sposób koło się zamyka.

Oprócz zupełnie niepowiązanych ze sobą poziomów, częstą praktyką jest stosowanie technik, które mają niewielki wpływ na dany problem i nie rozwiązują go całkowicie. Fanatyczni wyznawcy danej metody często próbują stosować ją na każdą możliwą okazję, z oczywistych powodów nie widząc możliwości innego rozwiązania.

 

Ilość druzgocących błędnych podejść w tych systemach Ignorowanie ciała w niektórych podejściach przeplata się z ignorowaniem poziomu przekonań w drugim, negowanie duchowości u jednych twórców z ignorowaniem świata materialnego u innych. Ignorowanie grup społecznych i rodziny klienta dawało równie słabe rezultaty jak ignorowanie indywidualności u innego klienta. Ignorowanie dzieciństwa w jednym przypadku było tak samo błędne jak ignorowanie dorosłego życia w innym.

Podejścia te, mimo rewelacyjnej nieraz skuteczności w pewnych specyficznych sprawach, okazywały się zupełnie nieskuteczne w innych, gdyż próbowały pracować na nieprawidłowym poziomie. Błędna diagnoza problemu danej osoby skutkowała w najlepszym razie niewielką i powierzchowną poprawą. Najczęściej nie rozwiązywało to całego problemu, sporadycznie zdarzały się też przypadki pogorszenie się stanu takiej osoby.

Opierając się na latach doświadczenia w pracy zarówno z własnym umysłem, jak i z umysłami innych na dziesiątkach szkoleń i coachingów, doszedłem do wniosku, że do pozbycia się problemu konieczne jest najpierw ustalenie, na czym tak naprawdę polega istota danego problemu czy wyzwania, a dopiero później praca odpowiednimi narzędziami, których istnieje ogromna ilość.

Holistic Plant Technologies to nowe, integralne podejście do człowieka, które zakłada, że człowiek, podobnie jak roślina, ma kilka zupełnie różnych od siebie warstw spełniających różne funkcje i których nie można zredukować do innych warstw. Korzeń, łodyga, liść, kwiat i owoc wykonują inne zadania. Liście nie będą prawidłowo pobierać z gleby wody, a korzeń nie będzie porządnie wytwarzał nasion. Wiedząc, że analogicznie wygląda proces u ludzi, przykładamy olbrzymią wagę do tego, by stosować odpowiednie narzędzia do odpowiednich sytuacji.

Istotna jest także kolejność w jakiej zdobywa się wiedzę. Mając doświadczenie z różnymi osobami, które w nieprawidłowej kolejności poznają kolejne szczeble wiedzy, zdecydowanie zapobiegamy takiemu podejściu.

Dlatego zaawansowane metody komunikacyjne zostają przekazane tylko tym uczestnikom, którzy przeszli wcześniej odpowiednie szkolenia w radzeniu sobie ze sobą, a techniki medytacyjne i szamańskie są dostępne dopiero po odpowiednich ćwiczeniach przygotowawczych.

Metoda, w której wszystko jest dozwolone, a jedyną zasadą ma być skuteczność w edukowaniu klientów na temat natury Człowieka i zapewnieniu im odpowiednich narzędzi do pracy nad sobą.

Ścieżka Holistic Plant Technologies:

I The Root

II The Stalk (dla osób, które ukończyły The Root)

III The Leaf (dla osób, które ukończyły The Root)

IV The Flower (dla osób, które ukończyły The Root i The Stalk)

V The Fruit (po przejściu wszystkich poprzednich stopni)

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.