Psychology & Survival – edycja wiosenna

Przygoda, wyzwania i praca nad schematami swojej osobowości w jednym…

Jeśli pasuje do Ciebie któryś z poniższych punktów – czytaj dalej, bo ten warsztat może być dla Ciebie:

 • masz ochotę na męską przygodę połączoną z psychologicznym rozwojem i pracą nad sobą
 • jesteś odważną kobietą, która może wytrzymać weekend bez makijażu i lustra
 • chciałbyś sprawdzić swoje możliwości w ciężkich warunkach i odblokować się w ważnych kwestiach
 • znudził Ci się trochę rozwój osobisty na ciepłej sali szkoleniowej i praca na wyobrażonych sytuacjach
 • interesuje Cię praca nad przejawiającymi się w Twoich relacjach głębokimi schematami – takimi jak lęk przed odrzuceniem, zahamowanie emocjonalne, zależność, bunt czy poczucie, że coś jest z Tobą nie w porządku
 • chcesz od dawna spróbować survivalu, ale czekałeś na fajnych ludzi z podobnymi zainteresowaniami

Bardzo możliwe, że spędzasz większość życia w mieście i miewasz tego dość. Może marzy Ci się weekend w naturze, podczas którego można odpocząć od miejskiego zgiełku, marzy Ci się prawdziwa przygoda, ale nie możesz się do tego zmobilizować…

A z drugiej strony od zawsze mogłeś marzyć o tym, by spędzić noc w lesie, lecz nie w wygodnej chatce czy kupowanym namiocie, ale niczym pionierzy, w robionym przez siebie szałasie. Zmieniać się na warcie, pić odpowiednio przygotowaną wodę i słyszeć wycie wilków, a przy ognisku rozmawiać godzinami z podobnymi Tobie ludzmi. Do tego pod okiem odpowiednich instruktorów, którzy mając większe doświadczenie, mogą pokazać jak poruszać się po dziczy.

Jednocześnie oprócz rozpalania ognia, ścinania drzew, budowania szałasu z gałęzi doświadczysz głębokiej pracy psychologicznej na swoich największych ograniczeniach. Od lat zastanawiałem się, w jaki sposób można połączyć psychologię i pracę z odmiennymi stanami świadomości wraz z survivalowymi przeżyciami, w których niczym grupa rozbitków uczestnicy starają się przetrwać, używając wszystkiego, co jest dostępne pod ręką.

W których możesz czuć się przegrany, gdy jako ostatni rozpalisz ogien, opuszczony gdy zgubisz drogę w ciemnym lesie, lub przypomnisz sobie emocje ze szkoły jeśli nie dostaniesz punktów za zadanie. W których możesz doświadczyć w bezpiecznych warunkach feedbacku na temat Twoich nawyków, interpersonalnych schematów i tego, jak się z Tobą współpracuje.

Przy pomocy Wojciecha Chudomenta, który pracował w Wydziale Zabezpieczeń Specjalnych Biura Ochrony Rządu, za udział w misjach został odznaczony gwiazdą Iraku i Afganistanu, a survival to jego chleb codzienny – to wydarzenie może się odbyć w formie bezpiecznej i profesjonalnej, a jednocześnie pełnej ciekawych doświadczeń

Zobaczysz, ile warte jest Twoje rozwojowe doświadczenie nabyte na szkoleniach i na ile potrafisz sobą zarządzać w trudnych warunkach, gdy nie masz możliwości racjonalizacji i przemoczone buty lub dziurawy dach będą przeszkadzać niezależnie od tego czy pozytywnie myślisz.

Nie będzie to odrealniona przygoda, nie mająca nic wspólnego z codziennym życiem, ale realny trening Twojej osobowości, wyciągający słabe strony na wierzch w sytuacji, w której nie możesz po prostu wyjść i przełożyć tego na później. Będziesz mógł popracować nad tym, co na co dzień Cię ogranicza oraz przełamywać się na bieżąco. Natomiast później, na części psychologicznej, będziemy pracować nad aktywowanymi emocjami i schematami, tak abyś mógł zabrać jak najwięcej ze sobą do domu.

Oczywiście możesz zawsze pojechać do lasu samotnie i uczyć się tych umiejętności na własną rękę – pytanie czy faktycznie do tej pory to zrobiłeś. Przeżycie tego doświadczenia z komandosem, który pokaże Ci różne strategie, by nie dostać biegunki od picia wody z górskiego strumienia, nie zostać zaskoczonym przez noc podczas budowania szałasu i nie zamęczyć się niosąc bezużyteczny ekwipunek, jest czymś zupełnie innym. A dodatek części psychologicznej zmienia to w wielowymiarowe doświadczenie, po którym możesz poczuć, że jesteś silną osobą, mogącą poradzić sobie w ciężkich warunkach.

Uprzedzamy, że warsztat będzie różnił się od filmów z Bearem Gryllsem i będziemy demitologizować sporo popularnych bajek oraz mitów o survivalu. W części praktycznej będziemy uczyć się tylko prostych i praktycznych strategii, które maksymalnie pomogą Ci poradzić sobie w lesie, bez jedzenia odchodów borsuka czy chowania się w zwłokach martwej sarny.

Niezależnie od Twojego doświadczenia w takich wyprawach i szkoleniach – zaopiekujemy sie Toba, więc nie musisz się niczego obawiać.

“Wybrałem się na warsztat z nastawieniem, że tego typu warsztaty mogą mi pomóc z poprawą skuteczności mojego działania i mierzeniem się z wyzwaniami na bieżąco. I tak też się stało, gdy zostałem postawiony w obliczu wyzwań które wymagały ode mnie działania „teraz” by mieć gdzie spać, co jeść i gdzie się ogrzać. Nie miałem innego wyjścia jak tylko to zrobić, zamiast odkładać na później. Było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie na łonie przyrody, gdzie oprócz podziwiania natury, miałem okazję docenić wszystkie wygody życia codziennego takie choćby jak dach nad głową i lodówka 🙂
Po powrocie z warsztatów zrobiłem od razu kilka rzeczy które wydawały mi się zbyt trudne od kilku miesięcy. Także moje oczekiwania zostały w 100% spełnione. Szczerze polecam”

Tomasz Chmura, uczestnik pierwszej edycji

Pod kątem psychologicznym zapewnimy:

 • integracyjny wieczór przed warsztatem
 • omówienie oczekiwań, emocji i indywidualnych procesów, z którymi każdy chce pracować
 • kilkugodzinny wykład na temat tworzonych w dziecinstwie schematów
 • praca na indywidualnych procesach powstałych w ciągu dnia i nocy w terenie
 • omawianie procesu grupowego i interpersonalnych mechanizmów między uczestnikami, których w czasie tego weekendu jest sporo
 • praca na emocjach w indianskim szałasie potów
 • arteterapia i hipnotyczny trans jako element integracji
 • skrypt ze streszczeniem wykładu, wskazówki i dużą ilością miejsca na notatki
 • ostateczna integracja doświadczenia

Trening wdzięczności i ostre wyjście poza strefę komfortu. Wszystko w Tomkowym nurcie interpersonalnym. Be back :)”
Piotr Służewski, właściciel taniemilitaria.pl

Pod katem survivalowym mamy w planie (zastrzegamy sobie delikatne modyfikacje z uwagi na dopasowywanie się programu do potrzeb uczestników) zająć się takimi zagadnieniami jak::

 1. pierwsza pomoc
 2. omówienie i przegląd ekwipunku
 3. podstawy nawigacji i poruszania się w terenie
 4. dotarcie na miejsce biwaku
 5. budowa schronienia
 6. czuwanie na wartach
 7. rozpalanie ogniska
 8. filtracja wody
 9. zielona kuchnią
 10. zasady korespondencji radiowej
 11. marsz na orientację
 12. wykonanie schronienia w terenie
 13. traperska kuchnią
 14. zwijanie biwaku

“Dużo fajnych przeżyć, oryginalny pomysł. Szkolenie bardzo dobre na początek, żeby bezboleśnie rozpoznać swoje oczekiwania, potrzeby, te dotyczące rozwoju, ale też te ubraniowo-sprzętowe. Kolejne etapy powinny być coraz cięższe, żeby wzmocnić procesy i zwiększyć adrenalinę. Dla mnie ten wyjazd – ogień, las, budowanie schronienia w deszczu itp to był przede wszystkim zew natury, który cały czas we mnie jest, i za jego przywołanie dziękuję przede wszystkim.”
Łukasz Janowski, uczestnik pierwszej edycji

KTO PROWADZI:
część survivalowa – Wojciech Chudoment
część psychologiczna – Tomek Kwieciński

KIEDY: 25-27 listopada 2016 (zalecamy przybycie na miejsce już na noc poprzedzającą warsztat – z czwartku na piątek – nocleg jest w cenie)
GDZIE: naszą bazą jest ośrodek w Michniowcu w Bieszczadach, (zdjęcia miejsca można zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/michniowiec13a) ale oczywiście mnóstwo czasu będziemy spędzali na powietrzu.
ZA ILE: 597 w przedpłacie do 10 listopada, 647 do 1 kwietnia, 697 później
CENA ZAWIERA 2 NOCLEGI W OŚRODKU (czwartek i sobota) oraz jeden w lesie

Na warsztacie obowiązuje limit nowych uczestników do 14. Rezerwacją jest bezzwrotna wpłata 257 zł na konto.

Dokładniejsza logistyka, jak również dokładne wytyczne co do ubrań i zabranych akcesoriów będzie wysłana mailowo niedługo przed warsztatem.

Aby się zapisać wyślij e-mail na adres info@tomaszkwiecinski.pl

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.