O Tomku

Zajmuję się holistycznym rozwojem osobistym, który czasem prowadzi do zmiany pewnych swoich cech, a czasem do akceptacji tego, czego zmienić nie można albo nie ma sensu. Holistycznym bynajmniej nie dlatego, że obecnie stało się to bardzo modnym określeniem – od lat fascynuje mnie podejście integralne, w którym istotna jest koncentracja zarówno na ciele, emocjach, umyśle jak i sferze duchowej, zarówno na prymitywnych elementach naszej psychiki jak i na najwyższym ludzkim potencjale.

Korzystam z bardzo wielu różnych metod i podejść (listę ukończonych przeze mnie szkolen możesz zobaczyć TUTAJ), ale gdybym musiał krótko scharakteryzować styl w którym pracuję – byłoby to połączenie coachingu i psychologii transpersonalnej, której uczę się od jednego z jej twórców, Stanislava Grofa, jako pierwszy Polak będąc certyfikowanym przez jego szkołę, Grof Transpersonal Training. Współpracuję przy kreowaniu wizerunku z Holotropica – hiszpańskim oddziałem GTT.

Oprócz różnych konwencjonalnych kursów w rodzaju NLP, zarządzania czasem, sprzedaży, motywacji, komunikacji – uczęszczałem na sporo warsztatów i sesji, które były bardziej niekonwencjonalne, jak kurs bioenergoterapii certyfikowany przez MEN, szamanizm czy tantra. Nie wszystkie przypadły mi do gustu, ze sporej ilości z nich nie korzystam wcale, jednak wiele z nich wzbogaciło bardzo mój warsztat pracy.

Z wykształcenia jestem magistrem filozofii UW (pracę magisterską pisałem o różnych rodzajach doświadczeń mistycznych) oraz technikiem reklamy WSR na Wydziale Filmu i TV.

Jednak moich umiejętności w większości nie uzyskałem na kursach, lecz z własnego doświadczenia, pracując w domu, na szkoleniach, na indywidualnych sesjach z klientami. Tam właśnie, w warunkach polowych, gdzie zdarzają się sytuacje nieprzewidywalne i nieopisane w żadnych podręcznikach, następuje prawdziwy trening praktyczny.

Własne szkolenia prowadzę od intensywnie od ponad 7 lat, będąc w tym czasie na scenie ponad 4 tysiące godzin. Prowadziłem szkolenia zarówno autorskie jak również dotyczące wiedzy i metod stworzonych przez kogoś innego. Uczestniczyli w nich zarówno nastolatkowie jak i emeryci (choć średnia wieku jest gdzieś pomiędzy nimi). Prowadziłem grupy 4 osobowe, prowadziłem i ponad 300. Prowadziłem wykłady gdzie była sama teoria, prowadziłem warsztaty gdzie była sama praktyka.

Prowadziłem zajęcia z coachingu dla studentów psychologii, zajęcia w Szkole Coachów, pomagałem przy szkoleniu Polskiej Akademii NLP dla trenerów i coachów, brałem udział w eventach a propos męskości i największych campach rozwoju osobistego, prowadziłem i współprowadziłem warsztaty w kilkunastu największych miastach Polski oraz w Irlandii, Anglii, Słowenii, Hiszpanii, Czechach, Szwecji, USA, Grecji, Ukrainie, Rosji i Kolumbii.

Prowadzę kluby rozwoju osobistego HPT oraz Filmowy Klub Rozwoju Osobistego.

Jestem jednym z założycieli KLUBÓW FUTURO – dużego projektu poświęconego propagowaniu rozwoju osobistego za niskie ceny do szerokiej grupy odbiorców.
Jeśli chodzi o pracę indywidualną z ludźmi, to mam około 2 tys godzin za sobą. Pracowałem zarówno z celebrytą jak i alkoholikiem przymusowo skierowanym na leczenie po napadzie na policjanta. Z ludźmi, którym od lat nie mógł pomóc żaden terapeuta jak i z ludźmi którzy pragnęli jedynie delikatnej pomocy przy planowaniu swoich celów. Sam często pracuję nad sobą z różnymi specjalistami – terapeutami, coachami, szamanami, masażystami, lekarzami medycyny chińskiej, ponieważ uważam indywidualne sesje ze specjalistami za najszybszą i najbezpieczniejszą drogę rozwoju.

Pojawiam się czasem w mediach (w radiu, gazetach i telewizji, niektóre z tych wizyt możesz zobaczyć TUTAJ). Sam nagrywam produkty audio i video dotyczące rozwoju osobistego. Prowadzę blog, na który wrzucam artykuły bądź krótkie, darmowe nagrania.

Współpracowałem z ośrodkiem leczącym uzależnienia (w szczególności od alkoholu).

Oprócz rzeczy zawodowych pasjonuje mnie kinematografia, podróżowanie, ćwiczenia kalisteczne, książki Cortazara, zoologia i muzyka psychodelic trance.

Z innych ludzi inspiruje mnie obecnie najbardziej Stanislav Grof i dwie terapeutki z jego teamu – Sitara Blasco i Diana Medina, którzy oprócz wspaniałej wizji potrafią pięknie i spójnie tą wizję realizować. Na mojej drodze rozwoju mocno inspirowałem się Robertem Antonem Wilsonem, Kenem Wilberem, Timothym Learym, Osho, Richardem Bandlerem, Eckhartem Tolle. Każdy z nich odcisnął jakiś ślad na tym, co robię obecnie, nawet jeśli nie do końca zgadzam się z ich poglądami. Od jakiegoś czasu coraz bardziej idę swoją ścieżką, traktując innych nauczycieli jako ciekawe inspiracje.

Jeśli chodzi o najbardziej nietypowe i szczegółowe kwestie – to dość często ludzie trafiają do mnie z tematem problemami w związku, motywowania się do napisania pracy magisterskiej lub problemów psychicznych związanych z nieostrożnym zajmowaniem się duchowością lub szamanizmem.

Sporo coachów i trenerów zwraca się do mnie po pomoc w doradzaniu im w odpowiednich krokach w karierze lub w rozwiązywaniu problemów związanych ze specyfiką tej pracy. Jeśli należysz do którejś z tych czterech grup – szczególnie rekomenduję własną osobę.

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.