Wygodne łóżko


Każde udogodnienie ma swoją drugą twarz – po jakimś czasie możemy uzależnić się od wygody. Poruszając się przez długi czas wyłącznie samochodem przywykłem do tego tak bardzo, że oddanie go do naprawy i przerzucenie się na inne sposoby komunikacji traktowałem podświadomie jako koszmar. Dlatego też nie oddawałem go do naprawy, dopóki nie stawał na środku ulicy. Myśl o utracie możliwości swobodnego przemieszczania się z miejsca na miejsce kojarzyła mi się z całkowitą utratą kontroli.

Gdy dostrzegłem tę tendencję, postanowiłem się jej pozbyć, widząc że to absurd – znam osoby, które od lat nie chcą zrobić prawa jazdy, tłumacząc, że im samochód w mieście niepotrzebny, a poza miastem zawsze ich ktoś podwiezie. W każdym uzależnieniu bowiem, obok pozornej wygody, jest też strata zasobów, o których najczęściej nie wiemy, bo ich nie mamy i o nich nie pamiętamy. Jest też strata radości z tego, co kiedyś było bonusem – na warsztatach z survivalem, które prowadzimy, dopiero po nocy spędzonej w dziczy uczestnicy doceniają wygodne łóżko. Mało kto cieszy się codziennie, że ma możliwość zapalenia światła w pokoju wieczorem, choć jeszcze niedawno było to nierealne marzenie nawet dla królów, którzy musieli spędzać dużą część zimy w ciemnościach.

Zacząłem więc częściej jeździć komunikacją miejską – odkryłem, że jest nieraz znacznie szybsza niż mi się wydawało, a w trakcie trasy mam czas na czytanie zaległych książek i tworzenie biznesplanów. Gdy teraz mogę wsiąść do samochodu, to sprawia to większą frajdę.

A Ty co możesz zyskać, gdy zrezygnujesz ze swojego uzależnienia?

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.