Wielka odpowiedź


Nieraz kiedy ktoś od długiego czasu szuka, nierealistycznie oczekuje znalezienia od razu pełnego rozwiązania.

Ktoś, kto nigdy nie pracował i chce jednocześnie w imię misji życiowej ustalić swój plan kariery, przypomina osobę, która szuka odpowiedniej żony zanim jeszcze umówi się z kimkolwiek na randkę. To nierealistyczne oczekiwanie – zbyt duży cel jak na pierwszy etap – zniechęca do szukania, ponieważ żadna odpowiedź nie może dać satysfakcji.

Siedzenie i teoretyzowanie, która opcja będzie najlepsza, najlepiej bez żadnych pomyłek, rzadko się sprawdza nawet przy robieniu zakupów w osiedlowym, a co dopiero przy tak wielkich, głębokich i skomplikowanych kwestiach jak misja życiowa i wybór swojej ścieżki.

Przy nieświadomej niekompetencji, a więc niewiedzy nie tylko na temat tego co wybrać, ale również niewiedzy na temat tego, jak dużo się nie wie, warto celować tylko o jeden poziom wyżej. Świadoma niekompetencja to wyraźniejsze określenie czego się nie wie i czego trzeba się nauczyć lub spróbować zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Bez pytań, badań, testów, zbadania różnych możliwości podjęcie ważnej decyzji jest nie tylko trudne, ale i niebezpieczne – wahanie spełnia więc funkcje ochronną.

Dlatego rozwiazaniem na niejeden dylemat jest stworzenie pozornie jeszcze większego chaosu, określenie obszarów swojej niekompetencji, ustalenie planu działania i przejście z biernego do aktywnego szukania. Misja życiowa nie jest bowiem sekretem jaki ktoś Ci może zdradzić lub jaki może spaść na Ciebie w nagłej chwili iluminacji. To wnioski, które pojawiają się na drodze doświadczenia, prób i błędów.

Jeśli od dawna borykasz się z jakimś dylematem, sprawdź czy dokładnie wiesz, czego nie wiesz, czy też liczysz na idealne małżeństwo, zanim umówisz się na randkę.

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.