Rodzaje karania


Jednym z podstawowych narzędzi do karania dzieci jest pozbawianie ich tego, na czym im najbardziej zależy. Może to być zabranie ulubionej zabawki, odebranie ulubionych zajęć dodatkowych czy nie pozwolenie na obejrzenie wyczekiwanego filmu.

Czasem jest to być może racjonalnie ustalona konsekwencja dziecięcego zachowania. Ale bardzo często jest to sadystyczna zagrywka zmuszająca do bezwzględnego posłuszenstwa, nie ucząca niczego oprócz prawa silniejszego. Poddane takiej tresurze dziecko, mimo tego, że na początku nie może zrozumieć, dlaczego ci, którzy rzekomo najbardziej o nie dbają, z premedytacją zadają rany prosto w serce, po jakimś czasie przyzwyczaja się do tego. Zaczyna taki styl zachowania traktować jako naturalną reakcję w ludzkim świecie.

Oprócz tego, że, gdy nadejdzie ich pora, nieraz sami robią to samo własnym dzieciom, projektują też ten schemat na wiele innych miejsc. Jednym z ciekawszych jest seksualność – mnóstwo mężczyzn z którymi pracowałem, po takim rodzicielskim treningu, było pewnych, że kobieta odmawiając im seksu lub odtrącając ich zaloty, robi to z tej samej sadystycznej intencji, z jaką karała ich matka.

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.