Mała dziewczynka, mała kobieta


Czasem, gdy dziewczynka jest jeszcze mała, dostaje przekaz od dorosłych, że chłopcy są lepsi, ważniejsi i należy im się więcej. Szczególnie, gdy pochodzi z małego miasteczka lub ze wsi.

Obserwuje swoją mamę i widzi jak podporządkowana jest tacie, jak spełnia jego zachcianki, swoje stawiając na drugim miejscu. Myśli, że widocznie tak musi być i tworzy mapy w swojej głowie, sercu i ciele, mapy tego jak się musi czuć i zachowywać.

Po jakimś czasie dziewczynka dorasta i staje się kobietą, ale wciąż zachowuje się jak mała dziewczynka. Dobiera sobie na partnerów takich mężczyzn, którzy pasują do wzorca i traktują ją źle, demonstrując jednocześnie dysfunkcję jej przekonań. Mimo, że kobieta logicznie zdaje sobie sprawę z równości i z tego, że wszystkie te podziały są jedynie w środku – dziewczynka wciąż będzie stawiać się niżej od mężczyzn.

Wtedy kobieta, jeśli chce się uzdrowić, musi spotkać się z dziewczynką – wrócić do miejsca, gdzie dorastała i spędzić z nią trochę czasu, tak, by móc się nią zaopiekować, wyjaśnić, by nie wierzyła nikomu, kto mówi jej że jest gorsza i by przekazać jej potężną moc kobiecości, której nie dała rady przekazać mama.

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.