Brak wdzięczności


Brak wdzięczności oraz docenienia rzeczy, które masz w życiu i traktowanie ich jako coś oczywistego bardzo często doprowadza do utraty i docenienia dopiero po fakcie. Kiedy ludzie zapominają o przyczynach i po prostu przyzwyczajają się, zaniedbują pielęgnację.

W związku objawia się to tak, że przyzwyczajony do dobrego traktowania mężczyzna lub kobieta przestaje dbać o drugą stronę, co po jakimś czasie staje się zniechęcające. Przebudzenie następuje nieraz zbyt późno.

W biznesie podczas dobrej passy, którą traktuje się wtedy jako naturalny porządek wszechświata, zaniedbuje się mnóstwo procedur, które do tego doprowadziły – od obsługi klienta i dbałości o jakość produktu przez traktowanie pracowników aż po skupianie się na niezbędnych aktualizacjach. Z czasem usługa staje się coraz słabsza – i coraz mniej klientów zaczyna z niej korzystać.

O zdrowiu napisano już sporo 🙂

Nieodwzajemnianie pozytywnych sygnałów często doprowadza do ich wygasania.

Dlatego warto się zastanowić:

  1. Które z rzeczy/osób/zjawisk w Twoim życiu należałoby bardziej docenić?
  2. O których, gdyby właśnie zniknęły, powiedziałbyś, że nie doceniałeś dostatecznie i trzeba było bardziej o to dbać?
  3. Jak możesz o nie zadbać teraz?

Ponieważ może być tego naprawdę dużo, polecam zacząć od dwóch lub trzech.

SmartLove

Jeśli sądzisz, że powodzenie w związku zależy tylko od przeznaczenia, partnerzy są po prostu albo dopasowani albo nie, a wszystko co robią dla siebie musi wynikać ze spontanicznych impulsów – to szkolenie z pewnością Cię nie zainteresuje.

Dowiedz się więcej
X

Dowiedz się jak zbudować udany związek

Pobierz trzy darmowe video.

Nie, dzięki.